kıvırcık saçta elektriklenme

KIVIRCIK SAÇTA ELEKTRİKLENME

kıvırcık saçta elektriklenme

KIVIRCIK SAÇTA ELEKTRİKLENME

Kıvırcık saçları olanlar iyi bilir; onlarla baş etmek sanıldığından çok daha zordur. Elektriklenmeyen, bakımlı görünen, parlak buklelere sahip olmak için kıvırcık saçlara her daim iyi bakmak gerekir. Doğru şampuan, doğru saç kremi, doğru bakım malzemelerini kullanmak önemlidir.

Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur fakat bundan en çok kıvırcık saçlar etkilenir.

 

ELEKTRİKLENMEYİ ÖNLEMEK İÇİN

Saçlarınızı yıkarken nemlendirici bir şampuan ve saç köklerini etkileyen yumuşatıcı bir krem kullandıktan sonra saçlarınızı tarayarak soğuk bir havluyla suyunu alın. Saçlarınızı havluyla kurulamayın.

Saç köklerine dokunmadan saçınızın üst kısımlarına jöle sürün ve parmaklarınızın etrafında sararak saçlarınızda bukleler oluşturun. Eğer dalgalı saçlar istemiyorsanız saçlarınızı incitmeden aşağı doğru jöle ile parmaklarınızın arasında bir lastik çeker gibi esnetin.

Parmaklarınızı tarak olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızı, nemlendirici kremi uygulayıp  nemli iken geniş dişli plastik olmayan bir fırça ya da tarak ile tarayın. Jöle ve köpük kullanırken saç köklerine sürmekten kaçının.

Saçlarınızı kuruttuktan sonra saçlarınızla sık sık oynamayın. Saçlar kuru iken dokunmak saçlarda elektriklenmeyi artırır. Eğer saçlarınız kabarmaya ve elektriklenmeye başlarsa saçlarınızı bukleler ile ayırın. Hafif bir sprey sıkın. Ancak sprey jöle gibi ürünleri kullandıktan sonra yıkmadan yatmayın.

Saçlarımızın nemden dolayı deliye dönmesinin nedeni, havadaki nemin saçın gövdesini genleştirmesi ile saç elektriklenir. Bunu engellemenin yolu saçlara nem girişini engellemek için saçları kremlemektir. Uygun bir krem ile saçlarımızı nemden koruyabiliriz.

Saçlarınızın tipini bilmek çok önemlidir. Eğer ki saç tellerim çok ince diyorsanız, saçlarınız için fazla krem kullanmamalısınız. Jöle gibi ağır saç şekillendirciler yerine hafif köpük gibi şekillendiriciler kullanmalısınız.

“Hacim Veren” olarak adlandırılan ürünler saçlarınızdaki  dalgaları belirginleştirir ancak sertleştirmezler. Bu ürünleri ıslak saçlara dipten uygulamalısınız. Dalgaları da ellerinizle gevşeterek doğal kurumasını sağlayın.

Saç kurutma makinesiyle kurutulan saçlarda elektriklenme çok olur. Saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmayın.

Eğer saçlarınızla uğraşmak için zamanınız varsa saçlarınızı bigudi ya da maşa ile saç dalganızı belirginleştirerek elektriklenmeyi azaltırsınız.

 

DOĞRU SAÇ KESİMİYLE ELEKTRİKLENME AZALIR MI?

Kuaförlerin saç kesim teknikleri çoğu zaman saçlarda ki elektriklenmeyi artırabilir. Bu kesimlerin uygun aletlerle yapılmayışı, yani makas yerine traş makinesi ile yapılması saçlarda elektriklenmeyi artırabilir. Bu aynı zamanda saçlarda kırılmalara da yol açar. Yeni nesil Sıcak Makas Tekniğini kuaförünüzden mutlaka ve tercihen isteyiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>